BİZDEN HABERLER

TRAKTÖRLERE ÖZEL GEZİCİ MUAYENE İSTASYONLARI

TÜVTÜRK'ün ilk olarak 8 Ekim'de 11 ilde hizmete aldığı gezici traktörlerin sayısı, 24 ilde toplam 30'a ulaştı. Sabit istasyonların uzaklığı nedeniyle araç muayenelerini yaptırmakta güçlük çeken traktör sahiplerinin, mobilitesi yüksek bu yeni gezici traktör muayene istasyonlarıyla muayene hizmetine erişiminin kolaylaştırılması ve uzun zamandan beri muayene olmayan traktörlerin muayenelerinin yapılması hedefleniyor.

Gezici traktör istasyonları şuan için Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Hatay, İzmir, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa illerinde hizmet vermektedir. Bu illerdeki traktör sahipleri, 0850 222 8888 numaralı telefondan veya buraya tıklayarak, Gezici Traktör Muayene İstasyonu'nun programına ulaşabilecekler.

11 Eylül 2014 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6552 sayılı kanuna göre traktör muayene, trafik, otoyol, köprü geçiş cezası gecikme borcu olan tüm traktör sahiplerinin gecikme tutarları indirimli oranlarda hesaplanacak. 30.11.2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı'na istinaden; araç muayene gecikme ücretleri ise 30 Haziran 2015 günü mesai saati bitimine kadar bu düzenlemeye göre indirimli olarak hesaplanacaktır.