HAKKIMIZDA

Şakiroğlu Tarım, tarım sektöründeki ilk adımlarını 1986 yılında atmaya başlamıştır. Çiftçi bir aileden gelen firma kurucuları, kısa sürede gelişmiş ve önemli başarıları elde etmeyi başarmıştır. Şakiroğlu Tarım, ‘’tarıma dair ne varsa ’’ sloganı ile özetlediği gibi, tarımsal süreçlerin her aşamasında, tarımsal ve hayvansal işletmelere en doğru ürünleri en doğru markalarla sunmaktadır. Şakiroğlu Tarım, çiftçi bir aile temelinden gelerek, bir çiftçinin neye, ne zaman ihtiyaç duyduğunun bilgisini elinde bulunduran tecrübeli bir firmadır.

16 farklı yerli ve yabancı tarım firmasının bayiliğini bünyesinde bulunduran Şakiroğlu Tarım, Türkiye’nin en büyük ve en modern tarım kompleksini inşa ederek, sektörünün lider firması olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Bir çiftçinin bütün ihtiyaçlarını (gübre, tohum, ekipman, sulama, traktör, hasat makinaları) bir noktadan sağlamayı hedefleyen Şakiroğlu, satış sonrası süreçlerin önemini bildiği için müşterilerine 7/24 mobil servis hizmeti de vermektedir. Bunun yanında uzun süre serviste kalması gereken traktör arızaları için ücretsiz traktör temini de sağlamaktadır.

TARİHÇEMİZ

 • 1982

  Ramazan ve Ömer Turan kardeşlerin, Konya’nın Çumra ilçesinde tarımsal faaliyetlere başlaması !

  1986

  İkinci el traktör alım satımına başlanması

  1988

  Şakiroğulları adı altında şirketin ilk temelleri atılarak Çumra’da Türk Traktör bayiliğinin alınması

 • 1990

  Konya şube açılışı

  1996

  Hububat – bakliyat alım satımı ve paketleme

  2000

  Ramazan TURAN ve Ömer TURAN kardeşler tarım sektöründe farklı alanlara yatırımlar yapmak üzere yollarını ayırdılar.

 • 2004

  İkinci kuşağın temsilcisi olarak Ömer Turan’ın oğlu Mehmet Turan’ın şirkete katılması

  2004-06

  Dünya’nın en büyük tarım makinaları üreticisi olan John Deere firmasının Konya, Karaman, ve Aksaray bölge bayiliği alınarak 3S (Satış, Servis ve Yedek Parça) yapılanması tamamlanmıştır.

  2008

  Uluslararası tarım makinaları üreticisi Gaspardo Maschio’nun bayiliği

 • 2010

  Fimaks Bayiliği, RenTrac adı altında traktör kiralama hizmetlerine başlanması

  2011

  Bünyemize katılan firmalar; - RKD pivot ve lineer sulama sistemlerinin Türkiye distribütörlüğü - John Deere Water (Rivulis) damla sulama sistemlerinin bayiliği - Yağmurlama sulama ve filtre sistemleri satışı - Asalift havuç hasat makinaları bayiliği

  2013

  Bünyemize katılan firmalar; - JCB tarım makinaları bayiliği - Lely Welger hasat makinaları Anadolu distrübütörlüğü - Timac Agro gübre bayiliği, Karaman Yolu 14.km’de petrol ofisi açılışı

DEĞERLERİMİZ

Şakiroğlu Tarım, kurumsal ilkelerini ‘’Güven, Kalite, Sürdürülebilirlik’’ olarak belirlemiş ve bu ilkeler doğrultusunda büyümeye ve daima gelişmeye devam etmektedir.

FARKIMIZ

Şakiroğlu Tarım’ı diğer tarım firmalarından ayıran özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Bir çiftçinin tüm ihtiyaçlarını tek bir yerden sağlamayı başaran bir firmayız.
 • Yılların oluşturduğu deneyimle müşterilerinin en doğru ürünü tercih etmesini sağlayan bilgi ve tecrübe birikime sahibiz.
 • Türkiye’nin en büyük ve en modern tarım kompleksine sahibiz.
 • Sektörün en önemli firmalarının bayiliğini elimizde bulunduruyoruz.
John Deere Water’da Avrupa bayi birinciliği ve çalışmış olduğumuz markalardan birçok müşteri memnuniyet ve satış ödüllerimiz bulunmaktadır